0 %

Инструкция на Latviešu

Calculate
floorpane
Calculate how much laminate you will need for your room quickly and simply
Installation and maintenance

Pirms ielikšanas un pēc klimata apstākļiem telpās ir jāatbilst šādām prasībām:

 • gaisa temperatūra telpā > +18° С;
 • grīdas virsmas temperatūra > +15° С;
 • gaisa relatīvais mitrums 40% - 70%.
  instructions-5
  instructions-5

Pirms ielikšanas uzsākšanās, uz 48 stundām novietojiet lamināta grīdas neatvērtā iesaiņojumā telpā, kurā tās tiks ielikts.

instructions-6

Visām virsmām jāatbilst vispārīgajām tehniskajām prasībām un jābūt piemērotām ielikšanai, ievērojot spēkā esošos normatīvos noteikumus. Sagatavojot virsmu ielikšanai , īpaša uzmanība ir jāpievērš šādu prasību ievērošanai:

 • sausums, mitruma satura norma (norādīts svara mitrums) grīdas plātnēm - 4%, cementa-smilšu plāksnēm - 5%, dēļu pamatnei - ne vairāk kā 7%.
  instructions-7
 • gludums (maksimālā grīdas līmeņu starpība – ne vairāk par 3 mm uz vienu metru);
  instructions-2
 • cietība/nestspēja;
 • Ielikšanai paredzēta virsmas tīrība.
  instructions-3

Par ielikšanas virsmu var kalpot gan bezšuvju grīdas, gan PVH grīdas, linoleja, gumijas vai koka segumi, ja tie atbilst augstākminētajiem nosacījumiem.

Par nederīgiem pamatiem tiek uzskatāmi tekstila grīdu segumi.

Ierobežotas piemērotības pamats ir siltā grīda ar elektrisko apsildi.

Lamināta grīdu segumi var tikt ieklāti uz grīdām, kas apsildāmas ar ūdeni. Šajā gadījumā izmantojiet ar ūdeni apsildāmo grīdu ražotāja instrukcijas.

Siltās grīdas ar elektrisko apsildi principā ir piemērotas izmantošanai kopā ar lamināta grīdām, ja sildelementi iebūvēti bezšuvju grīdā vai betona kārtā, nevis atrodas uz tās elektriskās sildplēves veidā.

Uzmanību! Virsmas temperatūra nav jāpārsniedz 28°C.

instructions-28c

Siltās grīdas uz regulējamās elektriskās sildplēves bāzes var tikt izmantotas kopā ar lamināta grīdām, ja sildplēves izgatavotājs garantē, ka virsmas temperatūra nekad nebūs lielāka par 28°C. Standarta siltās grīdas uz elektriskās sildplēves bāzes ekstremālu temperatūras svārstību gadījumā ģenerē virsmas temperatūru, kas daudzkārt pārsniedz 28°C, tādēļ uzskatāmas par nederīgām ielikšanas pamatiem.

 1. Pirms ielikšanas ir jāpārbauda grīdas dēļi – vai tiem nav redzamu defektu. Aizliegts veikt ielikšanu uz bojātiem grīdas dēļiem.
  instructions-13
 2. Lamināta grīdu montāžai Jums būs nepieciešami: mērlente, zīmulis, zāģis, spraišļi attālumu ievērošanai līdz sienām, 0,2 mm bieza polietilēna plēve, skaņu izolējoša pamatne ne vairāk kā 3 mm augstumā un – dažos gadījumos – līme.
  instructions-9
 3. Bezšuvju grīdas vai minerālu pamatnes grīdas virsma pilnībā jānoklāj ar pretmitruma polietilēna plēvi. Turklāt salaidumos plēves loksnes jāuzklāj, pārsedzot otras malu par vismaz 200 mm. Uz visiem pamatiem tiek ieteikts izmantot arī skaņu izolējošu pamatni. Pamatne tiek ieklāta sadurā, t.t., nepārsedzot vienu ar otru.
  instructions-10
  instructions-11
  instructions-12
 4. Lamināta grīdas seguma elementi vienmēr tiek ielikti pēc peldošā principa.
 5. Nav pieļaujama grīdas dēļu un ieklāšanai domātās virsmas nekustīga savienojuma veidošana (līme, kokskrūves, naglas).
  instructions-8
 6. Blakus esošo rindu grīdas dēļu minimālā sadura - 200 mm.
  instructions-19
 7. Kompensācijas sprauga visām cietajām būvvirsmām: 8 – 10 mm.
  instructions-17
 8. Visās durvju ailās, pārejas vietās, sarežģītas konfigurācijas telpās, kā arī telpās, kuru garums vai platums pārsniedz 10 m, jāuzstāda pārejas/slieksnīši.
  instructions-25
  instructions-26
 9. Grīdas segumus ieteicams ieklāt tādā veidā, lai gaisma no telpas loga kristu paralēli grīdas dēļu sadurām to gareniskajā malā. Šajā gadījumā šuves starp grīdu segumiem būs mazāk manāmas.
 1. Apskatiet grīdas dēļus, atrodiet tajos gropi (A) un ierievi (B).

  instructions-14

  Uzsāciet pirmās rindas ieklāšanu no telpas tālākā kreisā stūra. Klājiet tā, lai grīdas dēļa abas puses ar ierievi (B) būtu vērstas pret sienu. Uzsākot ieklāšanu, novietojiet spraišļus, lai tiktu ievēroti attālumi līdz sienām.

  instructions-15
  instructions-17

  Montējiet rindu, savienojot grīdas dēļus šķērseniski vienu ar otru šādā veidā: pie pirmā un katra nākamā ieklātā grīdas dēļa lieciet klāt jaunu, leņķī iestumjot to ar ierievi jau ieklātā elementa gropē. Pēc tam nolaidiet ieklājamo grīdas dēli tikmēr, kamēr tas pilnībā noguļas uz grīdas.

  instructions-16
 2. Uz pirmās rindas pēdējā grīdas dēļa nomēriet nepieciešamo garumu un nozāģējiet elementu saskaņā ar atzīmi. Uzsāciet otrās rindas ieklāšanu no pirmās rindas pēdējā grīdas dēļa atlikuma, ja tā garums nav mazāks par 200 mm. Visu nākamo rindu ieklāšanu jāuzsāk no iepriekšējās rindas pēdējā grīdas dēļa atlikuma.

  Uzmanību! Ieklāšanas laikā katras nākamās rindas grīdas dēļu galu sadurām jābūt ar vismaz 200 mm nobīdi attiecībā pret iepriekšējās rindas grīdas dēļu sadurām. Ieklājot segumus ar noslīpinājumu un/vai īpašu dekoru (piemēram, flīžu imitāciju), jāseko, lai nobīde būtu vienmērīga, kā arī atbilstu noslīpinājumam un rakstam.

  instructions-19
 3. Otrās un nākamo rindu montāžu uzsāciet, savienojot rindas grīdas dēļus savā starpā no šķērseniskās puses.

  Pēc tam, kad rindas montāža tiks pabeigta, mazliet paceliet to, leņķī ievietojiet ierievi iepriekšējās rindas gropē un nolaidiet, līdz savienojums pilnībā noslēdzas visā rindas garumā.

  instructions-20
  instructions-21
  instructions-22
  instructions-23
 4. Lai maksimāli precīzi nogrieztu pēdējās rindas elementus:

  • ar grīdas dēļa, kas novietots 8-10 mm attālumā no sienas, palīdzību aizzīmējiet priekšpēdējo rindu;
  • demontējiet šo rindu un nogrieziet grīdas dēļu liekās daļas saskaņā ar Jūsu aizzīmējumu;
  • ieklājiet priekšpēdējo rindu no jauniem grīdas dēļiem;
  • izmantojiet nogriezto grīdas dēļu rindu par noslēdzošo.

Veicot ieklāšanu sabiedriskajās un komerctelpās, jāņem vērā šādām telpām raksturīgs vidējais mitruma līmenis. Šādos gadījumos paredzēta elementu salīmēšana, izmantojot speciālu līmi. Līme tiek uzklāta augšējam ierievim tādā veidā, lai elementu ieklāšanas laikā līmes atliekas atrastos visu elementa savienojuma šuvju ārpusē. Līmes atliekas no grīdas dēļa augšpuses var noslaucīt nekavējoties vai arī ļaut līmei nedaudz apžūt.

instructions-31
instructions-32
instructions-33

Uzmanību! Pārliecinieties, ka pēc līmes uzklāšanas starp grīdas dēļiem nav palikušas spraugas.

Durvju aplodas ieteicams saīsināt par laminētā grīdas seguma un pamatnes augstumu kopējo summu. Pēc tam grīdas segums jāieklāj tā, lai grīdas dēlis paietu zem durvju aplodas, ievērojot kompensācijas spraugu (8 – 10 mm) starp grīdas segumu un sienu un/vai citu grīdu. Gadījumā, ja Jūs beidzat ieklāšanu pie šādas durvju aplodas, šajā iecirknī ar kalta palīdzību jāaizvāc jau ieklātā grīdas dēļa gropes izvirzītās apakšējās daļas aizturis, lai jaunais grīdas dēlis varētu tikt iebīdīts un gulētu līdzeni. Šajā iecirknī savienojumus nodrošina ar speciālu līmi.

Ja durvju aplodas nav samazināmas, piemēram, ja tās ir no metāla, šuves starp lamināta grīdu un sienu un/vai citu grīdu jāaizpilda ar elastīgu masu vai jānosedz ar piemērotiem nobeiguma profiliem.

 • Izmēriet cauruļu stāvokli un atzīmējiet to uz grīdas dēļa, ņemot vērā kompensācijas spraugu.
 • Izurbiet atveres, kuru izmērs ir vismaz par 16 mm lielāks nekā cauruļu diametrs.
  instructions-27
 • Nozāģējiet grīdas dēļa daļu 45° leņķī attiecībā pret atverēm.
  instructions-28
 • Izgriezto daļu pielāgojiet pārējām un pielīmējiet.
  instructions-29
 • Mēbeļu kājās aprīkojiet ar voiloka ripiņām.
  instructions-S1
 • Smagu mēbeļu pārvietošanas gaitā mazliet paceliet tās.
  instructions-S4
 • Dīvānu un krēslu skrituļiem jābūt mīksta paveida. 
  instructions-S2
 • Mazgājiet grīdu nevis ar slapju, bet gan ar tikai nedaudz mitru lupatu.
  instructions-S5
  instructions-S6
 • Ja uz grīdas izliets ūdens, tas uzreiz jāuzslauka. 
  instructions-S10
 • Neizmantojiet abrazīvos tīrīšanas līdzekļus un citus līdzekļus, kuri var kaitēt grīdas segumiem, tos beržot. 
 • Neciklojiet grīdu, nevaskojiet un nelakojiet to.
  instructions-S11
 • Pieļaujama sausās uzkopšanas putekļsūcēju izmantošana. 
  instructions-S9
 • Nav pieļaujama mitrās uzkopšanas putekļsūcēju (mazgājošo putekļsūcēju) un tvaika tīrītāju izmantošana.
  instructions-S12
 • Sargājiet grīdas segumu no rupjiem netīrumiem, ieejas zonā izmantojot netīrumus absorbējošus paklājiņus.
  instructions-S3
 • Grīdas segumu tīrīšanas līdzekļiem jābūt uz alkohola vai etiķa bāzes. Par tīrīšanas līdzekli var izmantot arī benzīnu, nagu lakas noņēmēju, universālo traipu tīrītāju.
 • Nav pieļaujama plēvju veidojošu tīrīšanas līdzekļu izmantošana. Pie tādiem pieder trauku mazgāšanas līdzeklis, šķidrās ziepes u.tml. 
  instructions-S7
  instructions-S8
 • Ja, neskatoties uz lamināta grīdu izturību, tomēr tiks atklāts bojājums, nelielus bojājumus var salabot ar tam speciāli paredzētu formēšanas pastu. Gadījumā, ja bojāts viss grīdas dēlis, tas jānomaina speciālistam. Ja nepieciešams, vērsieties, lūdzu, pie Jūsu piegādātāja. 
 1. Šī garantija attiecas uz lamināta grīdas segumiem LA MOENA, kas ieklāti dzīvojamajās telpās, ievērojot ieklāšanas un ekspluatācijas instrukcijā paredzētās prasības.
 2. Par garantijas gadījumu tiek uzskatāms grīdas seguma dēļa bojājums, ja pilnībā likvidēts vai dzēsts aizsargslānis un dekoratīvā papīra slānis zem tā. Šim bojājumam jābūt labi redzamam un vismaz 1 cm lielam.
 3. Nenozīmīgi iespiedumi bez plaisām vai robiem uz virsmas, kas izveidojušies sadzīves priekšmetu krišanas rezultātā, nepieder garantijas gadījumiem. Izraisītie bojājumi no priekšmetiem ar asām malām no garantijas tiek izslēgti. 
 4. Garantija neattiecas uz tīri ārējiem bojājumiem, piemēram, nosmērēšanos, ko radījis nodilums no mēbelēm, kā arī uz iespiedumiem. 
 5. Garantija nesedz zaudējumus, kas radušies, izmantojot grīdas segumus neatbilstoši to uzdevumam, avārijas dēļ, nepārvaramas varas apstākļu dēļ , kā arī tādu, kas nav tipiski dzīvojamajām telpām. 
 6. Garantija nevar tikt nodota citai personai, tā pieder tikai tiešajam pircējam. 
 7. Izdevumi par sabojātā grīdas seguma ieklāšanu un demontāžu no garantijas tiek izslēgti.
 8. Ražotājs patur sev tiesības pirms lēmuma pieņemšanas par garantijas gadījuma atzīšanu, pieaicinot savus pārstāvjus vai izplatītāja pārstāvjus, apskatīt objektu, kurā ticis ieklāts grīdas segums – vai tikušas ievērotas ieklāšanas un ekspluatācijas prasības.

* Garantija attiecas uz lamināta virsmas dzēšanu
1) klase
2) Garantijas periods mājas lietošanai
3) Garantijas periods komerciālai lietošanai